Toz Toplama Sistemleri

Değerli misafirimiz Arpar mühendislik & havalandırma sistemlerine hoş geldiniz, sizleri fazla teknik bilgiler ile yormamak adına kısaca Toz Toplama Sistemleri için bir özet geçtik.

Projelendirme ve uygulamalarımızı hatta imalatımızı kendi bünyemizde yapmakta olup sizlere en ekonomik çözümü Arpar mühendislik & havalandırma sistemleri olarak sizlere sunuyoruz.

Sulu filtreler, çoğu toz toplama ihtiyacı için en iyi çözümdür.Sulu filtre yüksek verimli, düşük bakım masraflı, basit, az su kullanımı olan, binlerce toz toplama problemini çözerek kendini ispatlamış bir tasarımdır .

Ana çalışmaprensibi ilk dizayn edildiği zamandan beri değişmemiş olsa bile, tasarımında zamanla yapılan değişiklikler daha çok verim ve farklı tipteki toz toplama problemlerinin çözümünü sağlamıştır.

Özellikle kıvılcımlı , buharlı ve yoğun yağlı ortamlarda kullanılmak üzere imal edilmiştir.


Kartuş filtreler; toz yoğunluğu kuru ve yağsız olan tesislerde kullanılmak üzere imal edilmektedir.

Filtre içindeki toz yoğunluğuna göre cihazlar seçilmekte olup fan ve emiş adaptörleri tasarımcılarımız tarafından ölçülendirilmektedir.

Filtreler debi , basınç ve toz yoğunluğuna göre miktar olarak farklılıklar göstermektedir.

Torbalı toz toplama ; Endüstriyel alanda üretim sırasında ortaya çıkan tozun, kokunun ve dumanın hava emişi ile ortamdan alınarak filtre edilmesini sağlayan otomatik sistemlerdir.

Jet-Filtredeki fan sayesinde tozlu hava merkezi yerden emiş yapılarak Jet Pulse Filtre’ye girişi sağlanır.

Ağızdan geçen tozlu hava filtrenin gövde kısmında bulunan, emilen malzemenin çeşidine ve debisine göre seçilen kartuş tip veya torba filtrelerde tutulur, temiz hava aspiratörün çıkışından dışarı atılır.

Toz Toplama Sistemlerine ihtiyaç duyuyor ve projelendirmek istiyorsanız lütfen bizim ile iletisime gecin dilerseniz sitemizde bulunan whatsapp canlı destegimizden dilerseniz asagıdaki iletisim bilgilerimizden bize ulasabilirsiniz.