Otopark havalandırma sistemleri

"Otopark havalandırma sistemleri"

Arpar mühendislik olarak sizlere en uygun projeyi en ekonomik fiyatla sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Havalandırma kanallarının imalatını da biz yapıyoruz, ücretsiz keşif için lütfen bize ulaşın!

Otopark havalandırma sistemleri nin amacı, otoparkın günlük normal kullanımı süresince, karbonmonoksit başta olmak üzere, motorlarda yanma sonucu ortaya çıkan egzoz gazlarını dışarı atmak ve bir yangın durumunda dumanı tahliye etmektir.

Açık olarak kabul edilen otoparklarda havalandırma ve duman tahliye sistemlerine ihtiyaç duyulmaz. Bir otoparkın açık veya kapalı olduğu ise dışarıya olan açıklık alanına göre belirlenir.

Kriter olarak bazı yönetmeliklerde açıklığın dış duvar alanına oranı esas alınırken, bazı yönetmeliklerde açıklığın döşeme alanına oranı esas alınmaktadır.

Kapalı otopark yönetmeliği | Havalandırma ve İç Hava Kalitesi | Resmî Gazete

otopark havalandırma

Sizde kapalı otopark ve tünel havalandırmasına ihtiyaç duyuyor ve projelendirmek istiyorsanız bizlere 0212 580 4311 ve 0534 068 8915 den ulaşabilir ücretsiz keşif hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Yeraltı otopark havalandırma olsun tünel havalandırma olsun her işimizi titizlikle uygular tecrübeli mühendislerimiz ile projelerinizi zamanında teslim etmenin gururunu yaşarız.

yeraltı otopark

Otopark havalandırma sistemleri

| Resmi gazete otopark gereklilikleri | Yönetmelik | Yeraltı otopark yönetmeliği | İç hava kalitesi |

Ücretsiz keşifProjelendirme ve uygulamalarımızı hatta imalatımızı kendi bünyemizde yapmakta olup sizlere en ekonomik çözümü Arpar mühendislik & havalandırma sistemleri olarak sizlere sunuyoruz.

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ BİR ÇOK SORUNU ORTADAN KALDIRIR HAVANIZI TAZELER!

Havalandırma sistemleri çözümleri

OTOPARK YÖNETMELİĞİ 15 EYLÜL’DE YÜRÜRLÜĞE GİRECEK
yönetmelik

Yürürlük başlangıç tarihi 1 Ocak 2019 olarak belirlenen Otopark Yönetmeliği’nde yapılan düzenlemeyle bu tarih 15 Eylül’e alındı.

Buna göre, Otopark Yönetmeliği ile halen “her 3 daireye 1 otopark” zorunluluğu, “her 1 daireye 1 otopark” olarak revize edilirken, belediyelerin bu sayıyı artırabilmelerine de imkan sağlandı.

otopark sistemleri

Otopark havalandırma sistemleri;

Yönetmelikle zeminin altında kalmak kaydıyla yan ve arka bahçelerin tamamının altı, ön bahçenin ise yola 3 metre kalana kadar altı tamamen otopark yapılabilir hale getirilecek. Ön bahçe genişliği en az 7 metre olan parsellerde ise binaya en az 2 metre mesafe bırakmak kaydıyla ön bahçede açık otopark yapılabilecek.