Havalandırma Menfezleri

Havalandırma Menfezleri

Tek Sıra Toplayıcı Menfez

Emiş kanallarının ihtiyaç duyulan noktalarında kullanılır. Geniş ve dar kasalı olarak özel biçimlendirilmiş alüminyum profilden üretilir. Damper takılabilir kanatları yatay eksende sabit veya hareketli olabilir. Vidalı ve sustalı olarak monte edilen menfezler; tercihe göre eloksal, analog ve elektrostatik fırın boyalı olarak imal edilir.

Çift Sıra Kanatlı Dağıtıcı Menfez

Hava kanallarının üfleme noktalarında kullanılır. Geniş ve dar kasalı olarak özel biçimlendirilmiş alüminyum profilden üretilir. Damper takılabilir kanatları yatay eksende sabit ve ya hareketli olabilir. Vidalı ve sustalı olarak monte edilen menfezler; tercihe göre eloksal, analog ve elektrostatik fırın boyalı olarak imal edilir.

 

Lineer Menfezler

Çok amaçlı kullanıma uygun olan lineer menfezler; fan-coil ve radyatör üzerlerinde düz ve 15″ lik açılı kanat yapısıyla dar ve geniş kasalı olarak özel biçimlendirilmiş alüminyum profilden üretilir. Damper takılabilir. Vidalı, sustalı ve mandallı olarak monte edilen menfezler; tercihe göre eloksal, analog ve elektrstatik fırın boyalı olarak imal edilir. Mandallı montaj kör kasalı olarak uygulanabilir.

 

Kapı Transfer Menfezleri

Komşu mahaller arasında hava transfer menfezi olarak kullanılır. Minmum bölme kalınlığı 300 mm dir. Her iki yöndeki çerçeveleri ile dekoratif her iki yöndeki çerçeveli.

 

Kare Petek Menfezler

Fan-coil ve cihaz emişleri için tercih edilen petek menfez; özel kesilmiş alüminyum levhadan dampersiz olarak üretilir. Ancak, hava ayarı gerektiren yerler de arkasına hava ayar damperi monte edilerek te üretilebilir. Vidalı ve sustalı olarak monte edilen menfezler; tercihe göre eloksal, analog ve elektrostatik fırın boyalı olarak imal edilir.

MKP-10 Kare petek araları 12 mm veya 20 mm olarak imal edilir. MKP-11 Kare petek menfezler, paralel veya zıt kanatlı ve damper montajlı olarak da imal edilir.

Yuvarlak Kanal Menfezleri

Yuvarlak kenetli ve silindirik hava kanallarının emiş ve üfleme noktalarında, kanal çapına uygun olarak tek ve çift sıra kanatlı olarak kullanılır. Hava damperi takılabilir. Özel biçilmendirilmiş alüminyum profilden üretilir. Tercihe göre eloksal, analog ve elektrostatik fırın boyalı olarak imal edilir.

 

Jet Nozul Menfezleri

Jet ağızları ağır kalibreli alüminyumdan imal edilir. Isıtma,soğutma,havalandırmada istenilen yöne akım sağlar.Birleşen parçalar yön ayarlanırken jet ağızlık gövdesinin muntazam bir şekilde hareket etmesini sağlar. Mevcut boyutlar alüminyumdan mamul jet ağızlar standart olup isteğe bağlı olarak elektrostatik fırın boya veya eloksal kaplama olarak üretilmektedir.