Klima Santralleri

Sizde klima sistemlerine ihtiyaç duyuyor ve projelendirmek istiyorsanız lütfen bizim ile iletisime gecin dilerseniz sitemizde bulunan whatsapp canlı destegimizden dilerseniz asagıdaki iletisim bilgilerimizden bize ulasabilirsiniz.

Tarafımızca üretilen veya tedarik edilen klima santralleri proje veya sadece kesifle belirlenen yerlere montaj edildikten sonra bir yıl servis garantilidir.

VRF KLIMA SİSTEMLERİ

VRF, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Bir VRF Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. VRF Klima Sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur VRF Klima Sistemi ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin.

KOKU TUTUCU KLİMA SANTRALLERİ

Havalandırma filtreleri kullanım alanlarına göre çeşitlendirilebilir. Klima santralleri ve havalandırma sistemleri sayesinde ihtiyaç duyulan temiz hava sağlanabilmektedir. Yaşam kalitesine bağlı olarak bu sistemlerde kullanılacak filtrelerde hava kalitesinin sağlanmasında büyük rol oynamaktadır, koku tutucu klimalar ile ilgili daha detaylı bilgi için lütfen bize ulaşın.

KLİMA SANTRALLERİ

Sistem sadece havalandırılacak alanda havayı içine almak için aspiratör, havayı vermek için ise vantilatörden oluşur. Taze hava damperleri dışarıdan aldıkları taze havayı içeriye aktarırlar. Cihaza Chiller eklenerek havalandırmanın yanında suyunda soğutulması sağlanabilir. Soğuyan su, santral içinden geçerken havayı da soğutarak fan görevi görmesini sağlar. Isıtma işlemi için ise santrale buhar serpantini eklenerek sıcak buhar oluşumu sağlanır. Sistem tek başına soğutma ya da ısıtma yapamaz hangi amaçla kullanılacaksa ona uygun cihaz takviyesi yapılarak, kullanılacak ortama göre hazırlanır ve uygulanır.

KARIŞIM HAVALI KLİMA SANTRALLERİ

Karışım havalı klima santralleri ; hijyenik olmayan alanlarda ısıtma , soğutma , havalandırma , hava karıştırma , hava filtreleme gibi özellikleriyle havanın şartlandırılmasına yardımcı klima santralidir. Karışım havalı klima santralleri , %100 temiz hava ihtiyacının olmadığı yerlerde enerji tasarrufu için karışım hücresi ile tasarlanır.

ISI GERİ KAZANIMLI KLİMA SANTRALLERİ

Isı geri kazanımlı klima santrallerinde, dışarıya atılan egzost havası ile santrale alınan taze hava arasında etkin bir ısı transferi sağlanarak % 70’ e varan verimlerle enerji kazanımı yapılır. Yapılan bu enerji kazanımı mahale ve taze hava sıcaklıkları ve debilerine göre değişiklik göstermektedir. Hücre kesitleri ve kullanılan bileşen çeşitleri ile maksimum enerji verimliliği sağlamaktadır.

HİJYENİK KLİMA SANTRALLERİ

Günümüzde, hijyenik klima santralı tasarımı, üretimi ve işletmesi özel bir ihtisas alanı haline gelmiştir. Bunun nedeni ise, hijyenik klima santrallerine yalnızca ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinde değil, ilaç üretim tesisleri, gıda sanayi üretim ve depolama tesisleri ile elektronik prosesler, vb alanlarda da sıkça gereksinim duyulmasıdır. Son yıllarda iç hava kalitesinin insan sağlığındaki öneminin anlaşılması ile beraber konfor uygulamalarında da hijyenik santral uygulamaları önem kazanmaya başlamıştır. Artık konfor amaçlı cihazlarda bile, katı hijyenik şartları sağlayan santrallerin kullanılmasına özen gösterilmektedir. Konu ile ilgili son zamanlarda yoğun çalışmalara başlanmış ve çeşitli standartlar hazırlanmıştır. Bu konuda faaliyet gösteren Arpar mühendislik de çalışmalar yapılmakta ve her geçen gün kalitesi yükseltilmiş yeni ürünler piyasaya sunulmaktadır.

FAN COIL KLİMA SİSTEMİ

Fan coil sistemi esas olarak tamamen sulu bir sistemdir. Bir merkezde hazırlanan sıcak su ve soğutulmuş su, bina içine dağıtılmış fan coil cihazlarına dağıtılır. Sıcak su bir sıcak su kazanında, soğuk su ise su soğutma grubunda (chiller) üretilir. Fancoil cihazları bir fan ve ısı geçiş yüzeyi olarak serpantin içeren elemanlardır. Fan yardımı ile odadan alınıp, serpantinler üzerinden geçirilerek ısıtılan veya soğutulan hava tekrar odaya üflenir. Serpantin içinden soğuk su geçiyorsa soğutma, sıcak su geçiyorsa ısıtma yapılır. Dönüş borularıyla merkeze dönen su burada tekrar ısıtılıp/soğutularak sirküle ettirilir. Bu amaçla dolaşım pompaları kullanılır. Bilhassa çok odalı binalarda ve kanal geçirmek için yeterli hacmin bulunmadığı uygulamalarda tercih edilir. Özellikle otel, hastane, ofis ve yüksek katlı konutlarda kullanılmaktadır. Fancoil üniteleri cam önlerine, asma tavan içlerine yada tavan altına ve döşeme içlerine konabilir. Buna göre farklı fan coil tipleri geliştirilmiştir.

ÇATI KLİMALARI ROOF-TOP

Roof-top sistemlerde klima santrali mantığı ile çalışmaktadır. Isıtıcı ve soğutucu sistemlerin tamamı roof-top klima cihazının üzerinde bulunduğu için ayrıca merkezi kazan dairesi gibi gereksinimlere gerek duymadan taze hava, nem alma, ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektedir. Montajı ve diğer ekipmanların montaj kolaylığından dolayı kısa sürede montaj işlemi tamamlanır. İşletme içinde ayrıca bir personel çalıştırılmasına gerek duyulmadan 3-4 aylık periyotlar ile bakımları yaptırıldığı taktirde uzun süre kullanılabilir.

İklimlendirme ünitesi seçmenin önemli bir karar olduğunu biliyoruz. İşletmeniz konfor ve enerji giderlerini yıllarca belirler.

Yazın en sıcak günlerinde, mümkün olan en güvenilir sisteme sahip olmanızı istiyoruz.

En yüksek kaliteli klimalar sessiz ve enerji verimlidir. İşletmeniz için uygun boyutta bir ünite seçmek de önemlidir. İşletmeniz için en uygun birimi belirlemek için soğutma gereksinimlerinize, pencerelerinize, alanınıza ve yalıtımınıza bakarız. Dikkate alınacak bir faktör, SEER derecesidir – derecelendirme ne kadar yüksekse, o kadar fazla enerji verimlidir.

Tarafımızca üretilen veya tedarik edilen klima santralleri proje veya sadece kesifle belirlenen yerlere montaj edildikten sonra bir yıl servis garantilidir.

Bakırköycity AVM klima santralleri baglantılarımız.
—————————————————————————————————————————————–
SAHADAN GÖRÜNTÜLERİMİZ…