Havalandırma İzolasyon Malzemesi

İzolasyon malzemeleri hakkında kısaca özetlersek;

Cam Yünü

İzocam klima şiltesi, klima kanallarının dıştan ısı yalıtımını sağlamak amacı ile imal edilmiş, cam yünü şiltedir. Klima şiltesinin sahip olduğu alüminyum folyo ile kaplama, buhar geçişine karşı en yüksek direnci oluşturur.

Özellikle soğuk yalıtımda, bu kaplamaya sahip olmayan yalıtım malzemelerine oranla, zaman içinde geçen su buharının yoğuşması ve yalıtımın bozulması tehlikesine karşı kesin bir güvence sağlar.

Kendinden yapışkanlı özel tespit pimleri sayesinde hızlı ve kolay bir uygulama sağlar.

 

 

İzocam Akustik

İzocam akustik, havalandırma ve klima kanallarında içten ses ve ısı yalıtımı amacıyla bir yüzü çıplak veya camtülü kaplı, bir yüzü akrilen kaplı siyah renkli cam yünü şiltedir.

Özel elyaf yapısı ve akrilen kaplama sayesinde düşük yoğunluklu şilte şeklinde paketlenmesine rağmen, paket açıldığında malzeme levha şeklini alabilmektedir. Yine özel yapısı ve akrilen kaplama sayesinde oldukça esnek bir yapıya sahiptir ve yüksek hava hızlarına dayanabilmektedir.

 

 

Alüminyum Folyolu Bant

Yapışkanlı alüminyum folyolu bantlar genellikle alüminyum folyo kaplı izolasyon malzemelerinin birleşim yerlerinin sızdırmazlığı için kullanılır. Takviyeli ve takviyesiz tipleri mevcuttur.

Bandın uygulanacağı yüzey temiz ve kuru olmalıdır. Eğer yüzey üzerinde kir, toz ve nem varsa tatmin edici bir yapışma sağlamaz.

Mastik Silikon

Havalandırma kanallarında sızdırmazlık sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Dış kabuğu zedelemeyen darbelere ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. -20 oC ile +70 oC sıcaklıklarda uzun yıllar özelliklerini korurlar. Antibakteriyel’dirler.

Contalar

Kanal sızdırmazlık contaları, birbirine bağlanan kanallara arasındaki hava sızdırmazlığını sağlar.

Bununla birlikte su, toz, duman, yağ vb gibi etkenlere karşı sızdırmazlık sağlar.