Havalandırma sistemleri için doğru yerdesiniz.

 HAVALANDIRMA SİSTEMLERİ VE EGZOZ HAVALANDIRMA NEDİR?

Besleme ve egzoz havalandırması , odaya temiz ve temiz hava akışı sağlamanın yanı sıra, zararlı egzoz havasını temizleyen bir sistemdir. Bu fonksiyonların her ikisi de aynı anda gerçekleştirilir. Kural olarak, bu tür havalandırma 100 metrekarelik bir alana sahip kır evleri ve ticari tesislerde kurulur.

Arz ve egzoz havalandırma sisteminin , kır evlerinde toparlanma ile kullanılması çok karlı, çünkü keskin, neredeyse % 90’a kadar (!), Evi ısıtma maliyeti düşüyor . Aslında, dahili ısı değişim sistemi (ısı geri kazanımı) sayesinde, evi ısıtmak için harcanan enerji maliyetlerinin ve bununla birlikte paranızın tasarrufunun bir sonucu olarak, gelen hava akımını ısıtmaya gerek yoktur. 

Mekanik havalandırma ve egzoz tesislerinde tesislerinde, endüstriyel, kamu ve idari tesislerde kullanılır. Besleme ve egzoz sistemlerine ek olarak, hava kontrol üniteleri de vardır – hava girişleri . Besleme ve egzoz sistemlerinden sadece odaya giriş, işleme ve hava beslemesi için sadece işlev gördüğü için farklılık gösterirler. Hava tahliyesi, bağımsız bir havalandırma sistemi kullanılarak gerçekleştirilir. 

ARZ VE EGZOZ HAVALANDIRMASININ FAYDALARI

 • Odadaki egzoz havasının sürekli değiştirilmesini yapar
 • Gerektiğinde havayı temizler ve ısıtır
 • Besleme havasındaki besleme havası kütlesinde salınan nemi kullanarak ve böylece yoğuşma suyu drenajı problemini çözerek, belirtilen limitler dahilinde hava nemlendirme sağlayan sistemler de vardır.
 • Isı geri kazanımı – egzoz havasının ısısını kullanarak enerji tasarrufu ile sağlanan havanın sıcaklığının arttırılması 

Havalandırma fanlarımız için 0212 580 4311 i arayabilir, fiyat teklifi alabilirsiniz.

TEDARİK VE EGZOZ HAVALANDIRMASININ EKSİLERİ

 • Fan gürültüsü
 • Yaz aylarında gerekli olan hava kütlelerinin soğutulması için sağlanmaz
 • Yoğuşmayı boşaltmak için sürekli bir ihtiyaç vardır

Havalandırma sistemlerinin tasarlanması

Arz ve egzoz sistemleri, yatay, dikey montaj ve aynı zamanda üniversal olarak ayrılır.

Otomatik kontrol sayesinde, ünitenin performansını, hava ısıtıcısının ısı çıkışını sorunsuz veya kademeli olarak değiştirmek ve zamanlayıcıyı otomatik modda çalışacak şekilde ayarlamak mümkündür.

Besleme ve egzoz havalandırma sistemi aşağıdaki unsurlardan oluşur:

 • Hava valfi – sistem kapalıyken dış havanın odaya girmesini önler hava
 • Giriş ızgarası – içinden hava sisteme girer; kurulumu yabancı cisimlerden korur ve ayrıca dekoratif bir işlevi vardır.
 • Filtre – bitki koruma ve hava filtrasyonu
 • Hava ısıtıcı (hava ısıtıcı) – kışın hava ısıtma için tedarik
 • Fan – odaya hava beslemesi ve kanallarda gerekli basıncı sağlamak
 • Havalandırma kanalları – iç ortam havasını dağıtım
 • Hava dağıtıcı kanalları – bunlar aracılığıyla, hava kanalları doğrudan odaya girdikten sonra havalandırma sağlar
 • Gürültü zayıflatıcı – kurulum gürültüsünü azaltır
 • Isı ve ses yalıtım panelleri – aynı zamanda gürültüyü azaltır ve verimliliği artırır
 • Otomasyon ve ayarlama sistemi – esnek etkin sistem yönetimine olanak sağlar 

Havalandırma sistemlerini uyguladığımız işletmlerden bazıları, referanslarımız...

HAVALANDIRMA SİSTEMLERİNİN ÇALIŞMA PRENSİBİ

Besleme ve egzoz havalandırma sisteminde iki hava akışı vardır; içeri akış ve dışarı akış.

Giriş, sokaktan temiz hava akışıdır. Ünite temiz hava alır, hava filtresinden geçirir, temizler, bir toplayıcı ile ısıtır ve evin tesislerine teslim eder.

Çıkış, evin içindeki egzoz havasının alınması ve uzaklaştırılmasıdır.

Havalandırma Ünitesi, tüm odalardan nemli eski havayı toplar, gelen havayı ısıtmak için gerekli olan ısı miktarını aldığı bir geri kazanım sisteminden geçirir ve ardından soğutulmuş egzoz havasını sokağa atar.

Her iki hava akımı da aynı anda sistemde dolaşır, ancak hiçbir yerde karışmazlar. Birbirlerine olabildiğince yaklaşırlar, sadece ısı değişiminin gerçekleştiği yerde, – evi terk eden sıcak egzoz havası, ısının% 90’ını gelen akıntıya verir. Bu nedenle, standart olarak (piller, yerden ısıtma vb.) Soğuk havanın ısıtılmasına neredeyse hiç gerek yoktur.

Geleneksel versiyonda, havayı ısıtan pilleri (sıcak zeminleri) ısıtıyorsunuz, bir toplayıcı ile zorla havalandırmadan% 90 daha pahalı – parayı kendiniz hesaplayın.  Örnek: Bir evde sıcaklık +27 ° C, sokakta -13 ° C Evden ve sokaktan gelen hava, ısı değişiminin gerçekleştiği tesise girer. Isı geri kazanımı işleminden sonra, sokaktaki hava +25 ° C’ye ısıtılmış binaya girerken, egzoz havası odadan -11 ° C’ye soğutulur. Tüm süreç için enerji maliyetleri neredeyse sıfırdır!