Elektrostatik filtreli baca sistemleri

elektrostatik filtre

Elektrostatik filtreli baca sistemi

Endüstriyel mutfaklarda elektrostatik filtreli baca sistemleri ve filtreleme çözümleri için...

Elektrostatik filtreli baca sistemleri ile yüksek verimliliğe sahip, duman ve yağ filtreleme ekipmanları için sizlere en ekonomik çözümleri sunuyor ve projelendirmesi yapıyoruz dumansız baca ve davlumbaz sistemleri için aramanızı bekliyoruz.

Mutfaklarda havalandırma filtrelemelerinde kanıtlanmış teknoloji 

Elektrostatik filtreler; dünyada, endüstriyel mutfak havalandırma filtrelemelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Avrupa standartlarına uygun materyallerden üretilmiştir. Tahliye noktasının uygun olmadığı mutfaklarda çözüm oluşturur.

Elektrostatik filtre üniteleri; ağır pişirme ortamlarında kullanıma uygun olarak dizayn edilmiştir. Sağladığı yüksek verimliliğe sahip filtrelemeye karşılık, düşük miktarda bakım hizmeti gerektirir.

Kanal içi kısıtlı alanlar için uygun çözüm; elektrostatik filtreler esnek kullanım biçimine sahiptir. Farklı şekillerde istif edilebilir yada gerektiğinde daha da yüksek verimlilikte kullanılabilecek, çift geçiş formasyonunda yan yana dizilebilir.

Elektrostatik filtrelerin özellikleri; ön filtreler, elektrostatik hücreler ve BMS bağlantı parçaları ile donatılmıştır. Koku giderme için, ozon jeneratörleri ile ve karbon modülleri ile de kombine edilebilirler.

Testeler sonucu ağır pişirme egzozundaki yağ ve dumanın %98 oranında yok edildiğine dair Sydney Üniversitesi tarafından sertifikalandırılmıştır.

Elektrostatik filtre montaj seçenekleri;

Tek geçişli filtreleme; Dışarı monte edilmiş tek kapaklı ünite.

İstifli; Yüksek hava akışı için EAN istifli konfigürasyon (EAN 600T, 800, 1200)

Çift geçişli filtreleme; Yüksek kirlilik oranına sahip egzozlarda veya hassas tahliye noktalarında yüksek filtreleme verimliliği gerekir.

Restoran mutfaklarında pişirme işlemi sonucu ortaya çıkan yağlı duman davlumbaz ve baca sisteminin iç yüzeyini kaplar ve bu birikim baca yangınlarına sebep olur. Ayrıca geleneksel filtre yöntemleri ile tutulamayan duman çevreye önemli ölçüde rahatsızlık verir.

ELEKTROSTATİK FİLTRE ve UV-C FİLTRE UYGULAMASI

Elektrostatik Filtreler (ESP) Duman ve yağ partiküllerini %98 oranında yok eder.

Mikron altı (0,01µm) partikülleri bile filtreler. Dahili yağ toplama haznesi mevcuttur.

Modüler dizayna sahiptir. Özellikle endüstriyel mutfaklar için dizayn edilmiştir.

Enerji tasarruflu : en fazla 50W enerji tüketimine sahiptir.

Elektrostatik filtre uygulaması bu yağlı dumanın baca sistemine ilerlemesine izin vermez.

Aktif karbon filtre ile desteklenmiş bir uygulamada yağ buharı ile birlikte kokuları da filtreleyebilirsiniz.