WeCreativez WhatsApp Support
Our customer support team is here to answer your questions. Ask us anything!

Havalandırma İzolasyon Malzemesi

İzolasyon Malzemesi

Cam Yünü

İzocam klima şiltesi, klima kanallarının dıştan ısı yalıtımını sağlamak amacı ile imal edilmiş, cam yünü şiltedir. Klima şiltesinin sahip olduğu alüminyum folyo ile kaplama, buhargeçişine karşı en yüksek direnci oluşturur. Özellikle soğuk yalıtımda, bu kaplamaya sahip olmayan yalıtım malzemelerine oranla, zaman içinde geçen su buharının yoğuşması ve yalıtımın bozulması tehlikesine krşı kesin bir güvence sağlar. Kendinden yapışkanlı özel tespit pimleri sayesinde hızlı ve kolay bir uygulama sağlar.

 

 

izocam akustik

 

İzocam Akustik

İzocam akustik, havalandırma ve klima kanallarında içten ses ve ısı yalıtımı amacıyla bir yüzü çıplak veya camtülü kaplı, bir yüzü akrilen kaplı siyah renkli camyünü şiltedir. Özel elyaf yapısı ve akrilen kaplama sayesinde düşük yoğunluklu şilte şeklinde paketlenmesine rağmen, paket açıldığında malzeme levha şeklini alabilmektedir. Yine özel yapısı ve akrilen kaplama sayesinde oldukça esnek bir yapıya sahiptir ve yüksek hava hızlarına dayanabilmektedir.

 

 

bant conta silikon

 

Alüminyum Folyolu Bant

 

Yapışkanlı alüminyum folyolu bantlar genellikle alüminyum folyo kaplı izolasyon malzemelerinin birleşim yerlerinin sızdrmazlığı için kullanılır. Takvyeli ve takviyesiz tipleri mevcuttur. Bantın uygulanacağı yüzey temiz ve kuru olmalıdır. Eğer yüzey üzerinde kir, toz ve nem varsa tatmin edici bir yapışma sağlamaz.

Mastik Silikon

Havalandırma kanallarında sızdırmazlık sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Dış kabuğu zedelemeyen darbelere ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. -20 oC ile +70 oC sıcaklılarda uzun yıllar özelliklerini korurlar. Antibakteriyeldirler

Contalar

Kanal sızdırmazlık contaları, birbirine bağlanan kanallara arasındaki hava sızdırmazlığını sağlar. Bununla birlikte su, toz, duman, yağ vb gibi etkenlere karşı sızdırmazlık sağlar.

Bir cevap yazın